Zajděte si do TICka pro prima mandlové kousky!

30.04.2020

Jednou z městských institucí, které musely být z důvodu koronavirové pandemie uzavřeny, je i hustopečské Turistické informační centrum. Dobrou zprávou je, že dveře se návštěvníkům otevřou v pondělí 4. května. Fungování TIC, připravované novinky i další informace nám představila propagační referentka TIC Martina Radkovičová.

Na začátek našeho povídání nás Martina seznámila s pravidly fungování TIC za současného nouzového stavu: "Je důležité dodržovat dvoumetrové rozestupy, infocentrum je krásně prosklené, takže jde vidět, kolik je zde lidí. Dále prosíme o používání dezinfekce, která bude u dveří."

Turistické informační centrum se vrátí po téměř dvouměsíční pauze s tradiční otevírací dobou, kterou nám Martina připomněla: "Otevírací doba bude klasická od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00 s obědovou pauzou."

Jednou z akcí, kterou již město Hustopeče nestihlo uspořádat, byly Slavnosti mandloní a vína, ke které bylo připraveno několik novinek. Nemusíte však zoufat a čekat celý rok, abyste zjistili, co pro vás tým Marketingu a kultury města Hustopeče vymyslel. Holky z Turistického informačního centra po vás mají skvělé zprávy: "Jelikož jsme byli nuceni zrušit akci Slavnosti mandloní a vína, kterou jsme měli téměř připravenou, rozhodli jsme se, že propagační materiály budeme prodávat alespoň u nás na TIC," nalákala nás Radkovičová. 

O jaké zboží půjde? "Například to bude tričko, jehož návrh vytvořila Eliška Grabiášová, která dělala veškeré plakáty a grafiku; dále pak buttony, kelímky, ekobloček, či fotokniha. Co se týče cen, tak tričko bude stát 250 korun, buttony 20 korun, kelímky 50 korun, ekobloček spolu s propiskou 60 korun a knihu Břeclavsko z nebe bude stát 350 korun," představila nám novinky v sortimentu Radkovičová. Vše bude možné zakoupit po celou sezonu.

Holky z TICka vám mohou poradit, kam vyrazit na procházku, s akcemi, které Hustopeče připravují, je to momentálně trochu složitější. "Můžeme poradit výlety do přírody, co se týče budoucích akcí, tak je snažíme přizpůsobovat současným vládním nařízením - doporučujeme sledovat web nebo facebookové stránky města, kde jsou vždy nejaktuálnější informace. Určitě nechceme odrazovat od návštěvy infocentra, budeme se na návštěvníky těšit a rády jim se vším pomůžeme," zakončila výčet informací Radkovičová.