Vycházky k sadům po oba dva dny z nového parkoviště!

19.03.2023

 I v letošním roce je pro návštěvníky slavností připravena vycházková trasa do mandloňových sadů s plněním úkolů. Tentokrát pořadatelé připravili křížovku s vyluštěním tajenky. Nápovědou bude 6 informačních cedulí, na které návštěvníci narazí na trase. Start vycházky od Centra volného času Pavučina (Šafaříkova ulice) bude v době od 9 do 16 hodin, kde bude možné zakoupit i startovní kartičku v hodnotě 50 Kč.

Trasa bude obohacena o stanoviště našich spolků - rybářů, koňáků, myslivců a všehoschopných. Ti si pro vás připravili nejen stylové úkoly, ale i občerstvení. Na všech stanovištích budou i toalety, trasa je vhodná i pro kočárky. 

Trasu bude možné absolvovat pomocí mapky nebo směrovek rozmístěných po cestě. Úspěšní řešitelé si mohou v cíli vybrat odměnu v podobě panáku mandlovice, kelímku mandlí nebo nějaké drobnosti z našeho turistického informačního centra.

Na vycházku s odměnou v cíli se můžete vydat v sobotu i v neděli.

Na vycházku vyjdete nejlépe z nového záchytného parkoviště. Najdete ho v ulici Šafaříkova a určitě jej nepřehlédnete - (48.9480039N, 16.7343569E). 

Vydáte se od něj na cca 5 km dlouhou trasu kolem jezdeckých stájí, ovečkárny i nové hráze našeho rybníka (zatím tedy bez vody...) 🙂