Vínko chutná nejlépe na nádvoří!

15.02.2020

Dům U Synků je bezesporu jedním z nejkrásnějších renesančních budov ve městě a kulturní akce na jeho nádvoří mají vždy nezaměnitelnou atmosféru. I letos si pro vás celkem pět vinařství připraví v sobotu 28.3. od 9.00 do 19.00 hodin ochutnávku regionálních vín. Skvělou atmosféru doplní vystoupení harmonikáře a cimbálové muziky.

A na jaká vinařství se můžete v domě U Synků těšit?


Kunc Vinum

Malé vinařství se nachází v Hustopečích na jižní Moravě, ve městě, které je známé svou hlubokou vinařskou historií. Sklep, ve kterém se rodí nádherná vína, pochází ze 70. let. Veškerou práci na vinici provádí ručně, kromě orby, kterou zastává koňská síla. Obhospodařované vinice byly vysazené v letech 1970 a 1974. Víno získané z těchto starých keřů v sobě nese specifický nezaměnitelný charakter a hloubku chuti. Zbylou část naší produkce nakupují z vybraných vinařských tratí. Vinařství se zaměřujeme se na výrobu tradičních odrůd bílých a červených vín, která pocházejí z vlastních 50 let starých vinic.

První vinařská s.r.o.

Historie tohoto hustopečského sklepu sahá až do 16. století, kdy jej Habáni vykopali pro svoji potřebu uskladnění vína. Zajímavostí je, že dnešní prezentační sklep zakoupil jako vinný sklep s lisovnou v roce 1887 prostřednictvím svého bratra Ludvíka první československý prezident T. G. Masaryk pro své rodiče. Sklepy jsou podzemní chodbou vzájemně propojeny, takže na jednom místě můžete shlédnout to, co nikde jinde - historický prezentační sklep s archivem vín v kombinaci s naprostou špičkou vinařských technologií, které jsou instalovány ve vedlejším produkčním sklepě. Celková kapacita produkčního sklepa je cca 40.000 litrů.

Polívka Winery

Polivka Winery je mladé perspektivní vinařství z Velkých Němčic, které využívá moderní technologie a klade velký důraz na nové poznatky v oblasti enologie, ale také nezapomíná na zkušenosti a znalosti našich předků. Obhospodařuje vlastní i pronajaté vinice a přistupuje šetrně ke zpracování hroznů. V jejich portfoliu naleznete klasické jakostní vína, pozdní sběry, ale především se zaměřujeme na Barrique a Sur-lie vína. Samozřejmostí je posezení v sklepě s řízenou degustací a doprovodným programem.

Rodinné vinařství Košut

Rodinné vinařství Košut sídlí v obci Prušánky, s provozovnou v Moravské Nové Vsi a s archivními sklepy v malebné vesničce vinných sklepů "Nechory". Hlavními představiteli rodinné firmy jsou bratři Luděk a Jaroslav Košutovi. Hlavní činností firmy je výroba kvalitních vín z vlastních vinic s důrazem na co nejosobitnější charakter a rozmanitost moravských vín. Veškerá produkce se zpracovává moderními technologiemi.

Rodinné vinařství Válka

Rodinné bio vinařství se nachází asi 10 km od Hustopečí ve vinařské obci Nosislav. Více než 8 ha vinic je umístěno v krásné viniční trati Přední hory, kde vinařstvím budované kamenné meze z místního materiálu pomáhají biologické rozmanitosti. Vinařství začínalo malým vinohradem na vlastní půdě a sklepem s několika sudy. Postupným vysazováním vinic a s využitím mechanizace a pomalým vybavováním sklepa vinařskou technologií se dostali až na dnešní úroveň, kdy nabízí osobitá Bio vína, jedinečné odrůdové Bio hroznové želé, Bio mošt a další produkty.