Velká prosba a apel na řidiče

20.03.2023

Hustopeče jsou malé město, máme necelých 6 000 obyvatel. Během "mandloňového týdne", tedy v týdnu, kdy kvetou mandloně a vrcholí Slavnosti, se ve městě otočí okolo 30 000 návštěvníků, takže jistě chápete, jak náročnou zátěží prochází zdejší doprava, již tak dost náročná.

Promyslete si, jakým způsobem se do Hustopečí vypravíte, kam chcete vlastně jít, co chcete vidět. Tomu uzpůsobte i dopravu k nám.

Po zkušenostech z loňských let Město Hustopeče ve spolupráci s centrálou Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje apeluje na všechny návštěvníky, aby se do Hustopečí spíše než autem vydali právě integrovanou dopravou. Spoje budou posílené, není třeba se obávat. Z Brna se do Hustopečí dostanete přímým spojem, nádraží je cca 300 metrů od náměstí.

Pokud přece jenom přijedete autem, pak upozorňujeme na zákaz vjezdu do centra města a parkování mimo odstavná parkoviště. Centrální parkování je zajištěno v areálu firem Agrotec a Westfalia, odkud bude jezdit kyvadlová doprava do centra.

Ti z vás, kteří chtějí vyjít pouze do sadů, doporučujeme nechat auto na novém parkovišti v Šafaříkově ulici (200m od startu vycházky, GPS: 48.9480039N, 16.7343569E) nebo v areálech firem Norma Group a Abakus (výjezd z města směr Kurdějov).

 Všechna hlavní parkoviště budou hlídaná agenturou, která vás v případě plné obsazenosti odkáže na nejbližší volné místo.

Upozorňujeme všechny návštěvníky, že na dopravu bude dohlížet posílená městská i státní policie, která bude nekompromisně pokutovat všechny dopravní přestupky, především pak parkování na soukromých pozemcích, chodnících a travnatých plochách.

Moc prosíme, abychom oslavu jara a probouzející se přírody nepošlapali dopravními přestupky.

Děkujeme za spolupráci.