Tisková zpráva 2019

08.03.2019

Mandloně a víno budou slavit v Hustopečích

Slavnosti mandloní a vína letos připadnou na sobotu 23. března. Část Dukelského náměstí se promění v gastro zónu s pěti restauracemi a mandlovými pokrmy, pít se bude mandlovice, mandlové pivo a vína místních vinařů, na pódiu se vystřídají například kapely Eager Swingers nebo Tomáš Kočko s orchestrem, nádvoří domu U Synků rozezpívají harmonikářka a cimbálová muzika a produkty z mandlí nabídne jarmark. Děti se zabaví v tematických dílničkách pod taktovkou mladých z Hustopečské chasy.
Na své si přijdou také milovníci turistiky. Ty do největších mandloňových sadů ve střední Evropě dovede jedna ze tří různě dlouhých tras, na které nebudou chybět stanoviště s občerstvením v režii místních rybářů, myslivců, Všehoschopných či Ranče Valkýra, úkoly pro děti i dospělé a zasloužená odměna v cíli pro malé i velké účastníky.
Letošní osmý ročník Slavností se také pokusí o zápis do České knihy rekordů díky největšímu přípitku mandlovicí na jednom místě.
Zkrátka neváhejte a buďte u toho i vy! Podrobné informace o pestrém programu, vstupném nebo například parkování najdete na www.slavnosti-mandloni.cz.

Jana Hrádková
vedoucí organizační složky
Marketing a kultura města Hustopeče