Tisková zpráva Slavnosti mandloní a vína 2024

14.03.2024

Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích potěší Vaše chuťové buňky, protáhnou tělo i pohladí duši

Hustopeče, 13.3.2024 – Hustopeče se opět připravují na největší zábavní a gastronomickou událost roku - Slavnosti mandloní a vína. Tato tradiční akce, která přiláká každý rok tisíce návštěvníků, se koná 23. března na hustopečském náměstí, ve vinařské ulici Na Hradbách i v mandloňových sadech, které jsou největšími ve střední Evropě.

Slavnosti mandloní a vína slibují návštěvníkům možnost ochutnat mandlové speciality naší i zahraniční kuchyně v gastro zóně, kde se představí Restaurace Formanka, Amande restaurant, Blbý vařečky, El Greeko, Bad boys burgers & grill a Street food Vietnam. "Chybět nebudou vína od místních vinařů, které najdete v relaxační zóně přímo na náměstí i v přilehlých otevřených sklepech, a mandlový jarmark plný mandlových pochutin a výrobků," uvedla vedoucí organizační složky Marketing a kultura města Hustopeče, Jana Hrádková

Nově se na letošním ročníku představí se svými výrobky producenti regionálních potravin. "Hořčice paní Partykové, bio sýry a jogurty rodinné farmy Člupy nebo například zelné šťávy, chipsy a oblíbené kimči od Agro Tuřany ochutnáte v jedné z nejstarších hustopečských budov, v zrekonstruované bývalé Střelnici v ulici Na Hradbách," uvedla Hrádková. Kromě chuťových buněk můžete protáhnout své tělo na zhruba pětikilometrové vycházce do největších mandloňových sadů ve střední Evropě. "Cestu olemují místní spolky se zábavou pro děti i rodiče a odměnou v cíli, u sedmnáctimetrové rozhledny, budou kromě krásných výhledů i mandlové speciality, mandlové pivo a místní vína," uvedla Hrádková.


Milovníci koncertů se můžou těšit na kapelu Docuku a Anetu Langerovou, na pódiu vystoupí vítězka první řady soutěže Peče celá země, Petra Burianová, a školička vaření čeká také na děti.


Slavnosti mandloní a vína jsou ideální příležitostí pro rodiny i jednotlivce, kteří chtějí prožít mandlemi provoněný víkend plný dobrého jídla, pití a zábavy.

Pro více informací o programu a vstupenkách kontaktujte přímo organizátory: Jana Hrádková, hradkova@hustopece.cz, tel.: +420 728 508 111.