Slavnosti mandloní a vína ukončené vichrem vrátily část vstupného

19.04.2024

Letošní ročník Slavností mandloní a vína ukončily silné poryvy větru. S ohledem na bezpečnost návštěvníků i vystupujících plánované koncerty neodehrály kapela Docuku a Aneta Langerová. Vedení města následně rozhodlo o možnosti vrácení vstupného těm návštěvníkům, kteří o to požádají. "Jednalo se ve finále o zhruba 400 lidí, to znamená cca 6,5 % z celkově prodaných lístků," uvedla vedoucí Marketingu a kultury města Hustopeče, Jana Hrádková.
 
Organizátoři pořádali již 13. ročník oblíbeného food festivalu. Po dlouhých přípravách ten letošní nedopadl kvůli počasí podle jejich představ a očekávání. "Myslím si, že nabídnout návštěvníků vratku vstupného byl krok správným směrem. Řada z nich byla, stejně jako my, hodně zklamaná. Každopádně ale velmi děkuji lidem, kteří projevili porozumění a empatii, jsme jim opravdu vděční, dodala Hrádková.

A Slavnosti mandloní a vína mají už své pevné místo i v kalendáři akcí na příští rok. Svoje pomyslné brány otevřenou o víkendu 21. – 23. března. "Věřím, že na nás lidé nezanevřeli a projeví nám důvěru i v roce 2025. Pokusíme se objednat lepší počasí," dodala s úsměvem Hrádková.