Mandloně začaly kvést!

18.03.2019

Už o nadcházejícím víkendu se celé město ponoří do oslav jara, dobrého jídla, vína a především našich mandloňových sadů - Slavnosti mandloní a vína vypuknou v sobotu 23. března od 9.00 hodin a my vás na ně srdečně zveme!

Samotné mandloně jakoby nám chtěly být nápomocné v přípravách a o uplynulém víkendu začaly pomalu otevírat své květy teplému slunci. Ještě čekáme, až bude polovina sadu v plném květu, abychom mohli vyhlásit vítěze naší tipovací soutěže, ale už teď je pohled na první kvítky nezapomenutelným zážitkem.

Do zvelebování cesty k mandloním se zapojil i spolek Všehoschopných, který u rozhledny instaloval pravou nefalšovanou kadibudku. "Ona to vlastně není jen tak nějaká obyčejná kadibudka. Jedná se o jeden ze tří našich ´SerPointů´, které máme v plánu rozmístit v okolí města. Jeden bude stát v nejbližší době na cestě do Starovic, kde nám původní kadibudku zničili vandalové a třetí pak instalujeme u nás na ovčárně," vysvětlil jeden ze členů spolku Mirek Vodák, který si výrobu suchého záchodu vzal na starost.

Do akce se nevědomky zapojilo i Město Hustopeče. "Výrobu jsme zafinancovali z peněz, které jsme obdrželi loni v září spolu s oceněním Cena starostky města za pořádání akcí všeho druhu a podporu dobročinných projektů. Tímto městu děkujeme a doufáme, že kadibudky budou sloužit našincům i přespolním," uzavřel Miroslav Vodák.